Wytrzymałe pompy ciepła

trwałość pompy ciepłaTe firmy, które starają się nam oferować pompy ciepła podają informację o tym, że taki sprzęt na fabrycznych częściach będzie mógł pracować nawet przez ćwierć wieku. Jeśli jednak to ma stać się możliwe, to należy prowadzić stałe kontrole i przeglądy techniczne a wszelkie nieprawidłowości trzeba ekspresowo likwidować.

Pompy ciepła to takie urządzenia, które rzeczywiście mają niski poziom awaryjności. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jest tam kilka zabudowanych urządzeń, które będą się z czasem zużywać w czasie pracy. Dlatego właśnie realizowane okresowo kontrole powinny służyć ich sprawdzeniu i mają prowadzić do wyłapania zużycia, gdy będzie na wysokim poziomie. Dzięki takim kontrolom będzie można także stale pracować na utrzymaniem odpowiedniej wydajności urządzenia, dlatego ich stałe prowadzenie jest tak bardzo ważne.

Przynajmniej raz w roku należy prowadzić pełną techniczną kontrolę. Wydaje się, że najlepszy termin to czas przed sezonem grzewczym. Mogą to wykonać dla nas specjalne grzewcze serwisy, które współpracują z tymi firmami, które odpowiadają za pompy ciepła. Jest to obowiązkowe badanie, gdy chce się utrzymać gwarancje na sprzęt.

serwis pomp ciepłaOsoba, która ma za zadanie wykonać taką kontrolę będzie musiała przeprowadzić wiele prac, w ramach których będzie oceniała jak urządzenie pracuje. Realizuje się między innymi pomiary, które prowadzą do oceny wszystkich elementów pompy ciepła. Należy sprawdzić jakie błędy występują i uaktualnić oprogramowanie, ponieważ dzięki temu sprawnie usunie się wszelkie nieprawidłowości i będzie można doprowadzić do sytuacji, w której wydajność sprzętu będzie rosła.

Czynności prowadzone w czasie serwisu powinno się zapisywać w specjalnej książce serwisowej, ponieważ dzięki niej będzie można potem sprawnie odtworzyć, jak wyglądała historia urządzenia.

Autor

Kinga Książek

"Trzeba poczuć chłód, żeby docenić ciepło"

Zobacz również